Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Krawiec - zawód, który nigdy nie wychodzi z mody

Czy wiecie, że najdawniejsze wzmianki o istnieniu cechu krawców pochodzą z 1282? Pierwszy znany historii cech krawców powstał w Warszawie, a samo krawiectwo zostało podzielone na damskie (jedwabnicy) oraz męskie - płóciennicy. Cech Krawców (obecnie Cech Krawców i Małej Przedsiębiorczości) w Lublinie powstał w 1535 roku! Najstarsze dokumenty pochodzą natomiast z 1583 roku i są to tak zwane "Ustawy cechu krawców", a nadał je naszym rzemieślnikom król Stefan Batory. 
KRAWIEC to zawód, który nigdy nie wychodzi z mody! Chcesz zostać krawcem? Projektantem? Kreatorem mody? Chcesz realizować swoje artystyczne wizje i spełniać się zawodowo? Zapisz się na nasze kursy zawodowe: Centrum Szkolenia Młodzieży i Dorosłych, ul. Chopina 28, 20-023 Lublin, tel. 81 743 69 42, mail: hannagieroba@izba.lublin.pl. Możesz też zapisać się online: wwww.izba.lublin.pl

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij