Organy statutowe Izby

Zarząd Izby

Zarząd kieruje działalnością Izby. Kadencja Zarządu wynosi 4 lata. Na zewnątrz Izbę reprezentuje Prezes Izby lub osoby przez Zarząd upoważnione. Prezes i jego zastępcy reprezentujący Izbę, stanowiący poczet sztandarowy, występują w togach i biretach. Prawo występowania z insygniami przysługuje Prezesowi Izby i jego zastępcom. Zarząd organizuje wykonanie zadań Izby poprzez podejmowanie uchwał, decyzji i czynności niezastrzeżonych w ustawie i w statucie do wyłącznej właściwości innych organów Izby. Zarząd powołuje komisje egzaminacyjne, w razie potrzeby komisje opiniotwórczo – doradcze w sprawach należących do właściwości Zarządu. Zarząd może powoływać komisje branżowe, odpowiadające działającym ogólnopolskim komisjom branżowym, jak i izbowe komisje branżowe w danym zawodzie.

• Zbigniew Marchwiak - Prezes Izby
  • Zenon Klimczuk - Wiceprezes Zarządu
  • Zenon Śledź - Wiceprezes Zarządu
  • Dariusz Wójtowicz - Wiceprezes Zarządu
  • Kazimierz Klimek
  • Jerzy Kobiałka
  • Zdzisław Hułas
  • Krzysztof Podolski

Komisja Rewizyjna lzby:

Komisja Rewizyjna składa się z 5 członków wybranych przez Zjazd.
Członkowie Komisji Rewizyjnej powołują ze swego grona Przewodniczącego oraz Zastępcę.
Zadaniem Komisji Rewizyjnej jest kontrolowanie całokształtu działalności Izby, a w szczególności:

• okresowe badanie dokumentów finansowych,
  • badanie rocznych sprawozdań finansowych,
  • badanie działalności gospodarczej Izby, jej zakładów własnych, jak również udziałów w spółkach i innych organizacjach, w których zaangażowany jest majątek Izby,
  • składanie Zjazdowi sprawozdań ze swej działalności wraz z projektami zleceń,
  • przedstawianie Zjazdowi wniosków w przedmiocie udzielania absolutorium Członkom Zarządu

Skład Komisji Rewizyjnej:

• Stanisław Kozyrski - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej