Uroczyste otwarcie wystawy starych sztandarów cechowych

11 stycznia 2020 roku lubelskie cechy: Cech Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie, Cech Metalowy w Lublinie, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej i Drzewnej, Rejonowy Cech Rzemiosł Różnych i Cech Rzemiosł Różnych zorganizowały spotkanie opłatkowe.

Odbyło się również uroczyste otwarcie wystawy starych sztandarów lubelskich cechów. Najstarszy sztandar pochodzi jeszcze z lat 20. XIX stulecia.

Rzemieślników zaszczycili swoją obecnością Jego Ekscelencja Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik, duszpasterz rzemiosła ksiądz prałat Ryszard Lis, Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Pan Zbigniew Wojciechowski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin Pan Artur Szymczyk, Radni Miasta Lublin: Pani Monika Orzechowska i Pan Zbigniew Jurkowski oraz Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego i Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie Pan Zbigniew Marchwiak. Podczas spotkania w imieniu Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego Pan Prezes Marchwiak odznaczył Pana Wojewodę Lubelskiego jednym z najwyższych odznaczeń rzemieślniczych - Srebrnym Medalem im. Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła. Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!