"Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży"

Lublin, dnia 19 kwietnia 2017 roku

Informacja dotycząca projektu „Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży

Projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

informuję, iż rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu dla uczniów pobierających naukę w zakładach rzemieślniczych i uczących się w szkołach zawodowych. Projekt „Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży” zakłada trzytygodniowy pobyt grupy 36 uczniów rzemiosła w 5 europejskich krajach. Podczas pobytu uczniowie odbędą staże zawodowe. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, które wyjadą do następujących krajów partnerskich:

1. Hiszpania (branża spożywcza),
  2. Portugalia (branża spożywcza),
  3. Włochy (branża fryzjerska),
  4. Bułgaria (branża budowlana),
  5. Niemcy (branża motoryzacyjna).

Wyjazd planowany jest na 2 lipca 2017 roku, powrót – 22 lipca 2017 roku.

Wyjazd będzie poprzedzony e-learningowym kursem językowym, adekwatnym dla języka każdego z krajów docelowych, szkoleniem kulturowym oraz zajęciami z koordynatorem projektu. Udział w przygotowaniach jest obowiązkowy!

UWAGA! W projekcie NIE mogą brać udział osoby, które uczestniczyły w poprzednich projektach!

Uczestnicy muszą posiadać ważny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty!

Uczestnikom projektu podczas zagranicznych praktyk Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie zapewnia:

1. podróż w obie strony,
  2. zakwaterowanie,
  3. wyżywienie,
  4. kieszonkowe,
  5. przejazdy lokalne,
  6. ubezpieczenie – OC, KL i NW,
  7. doradztwo i pomoc językową,
  8. opiekuna z Polski.

Uczestnik projektu nie wnosi żadnej opłaty!

Rekrutacja do projektu trwa od dnia 19 kwietnia 2017 roku do dnia 12 maja 2017 roku, zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji, który jest załącznikiem od niniejszego pisma.

W załączeniu przesyłamy również:

1. formularz zgłoszeniowy,
  2. ankietę dla ucznia,
  3. ankietę dla mistrza szkolącego

z prośbą o przekazanie ich do zakładów szkolących uczniów oraz współpracujących z Państwa instytucjami szkół zawodowych. Należy wypełnić OBLIGATORYJNIE formularz, ankietę dla ucznia oraz ankietę dla mistrza. Brak któregokolwiek z dokumentów powoduje dyskwalifikację.

Wypełnione dokumenty proszę przesłać WYŁĄCZNIE ZA POŚREDNICTWEM POCZTY POLSKIEJ LUB FIRM KURIERSKICH na adres Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, ul. Rynek 2, 20-111 Lublin lub dostarczyć osobiście.

W czasie rekrutacji po uwagę będą brane następujące kryteria:

1. ocena i opinia mistrza szkolącego zawarta w ankiecie,
  2. opinia nauczyciela zawodu i stopień otrzymany w szkole,
  3. ocena z zachowania,
  4. stopień z języka obcego,
  5. udział w konkursach branżowych,
  6. ewentualnie – średnia z ocen.

Z każdego cechu, który dokona zgłoszenia, jedzie minimum jedna osoba.

Pierwsze 36 osób, które otrzymają najwyższą ilość punktów z rekrutacji, zostaną zakwalifikowane do projektu, reszta znajdzie się na liście rezerwowej.

Koordynator projektu będzie losowo potwierdzać zawarte w formularzu informacje, np. w formie prośby o nadesłanie kserokopii świadectwa lub w ramach rozmowy telefonicznej z mistrzem szkolącym, nauczycielem przedmiotów zawodowych lub wychowawcą.

Koordynatorem projektu i jedyną osobą odpowiedzialną za projekt jest pani Magdalena Zabłocka. W przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji, proszę dzwonić pod numer telefonu: 81 532 80 11 lub 607 595 605.

Dokumenty:

1. regulamin projektu,