Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

II Kongres Kształcenia Dualnego

 

Zadanie publiczne "Udział Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. 

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. 

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej i Drzewnej w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemiosł Różnych w Chełmie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemiosł Różnych w Parczewie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Hrubieszowie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Zadanie publiczne "Udział Rejonowego Cechu Rzemiosł Różnych w Lublinie w II Kongresie Kształcenia Dualnego - budujemy markę "Lubelskie Rzemiosło" sfinansowane jest ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.

Kongres Kształcenia Dualnego podejmuje tematykę kształcenia dualnego prowadzonego przemiennie w szkole oraz w miejscu pracy. Ta forma edukacji stanowi wstęp do stałego zatrudnienia w poszukiwanych na rynku pracy zawodach.
W Polsce po 1989 roku nastąpił upadek kształcenia zawodowego w wielkim przemyśle. Wobec tego, to na rzemiośle, na mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach spoczywał ciężar kształcenia kadr zawodowych dla gospodarki narodowej. Należy jednak odnotować następujący w ostatnich latach powrót do kształcenia zawodowego w zakładach przemysłowych, działających w dużej skali.
Współpraca pomiędzy organizacjami gospodarczymi oraz sektorem edukacji w Polsce wymaga pogłębienia. Stąd też tak istotne jest dla rynku pracy zainicjowanie w skali kraju programu rozwoju kształcenia dualnego, obejmującego szkolnictwo ponadpodstawowe oraz wyższe.
W panelu dyskusyjnym wziął udział Pan Zbigniew MARCHWIAK - Prezes Izby Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim, a równocześnie Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego.
W Kongresie uczestniczyli delegaci ziemi lubelskiej, m. in. Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców z Radzynia Podlaskiego, Cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie, Cechu Rzemieslników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej i Drzewnej w Lublinie.
 
Uczetsnictwo w Kongresie zostało sfinansowane ze środków pochodzących z Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030 - Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozowoju Społeczeństwa Obywatelskiego:
1. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie - w ramach umowy 335/PROO/5/2023,
2. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim - w ramach umowy 285/PROO/5/2023,
3. Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie - w ramach umowy 284/PROO/5/2023,
4. Cech Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie - w ramach umowy 286/PROO/5/2023,
5. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej i Drzewnej w Lublinie - w ramach umowy 344/PROO/5/2023,
6. Cech Rzemiosł Różnych w Chełmie - w ramach umowy 287/PROO/5/2023,
7. Cech Rzemiosł Różnych w Parczewie - w ramach umowy 288/PROO/5/2023,
8. Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Hrubieszowie - w ramach umowy 283/PROO/5/2023,
9. Rejonowy Cech Rzemiosł Różnych w Lublinie - w ramach umowy 345/PROO/5/2023.
 
Udział w Kongresie jest zgodny z działalnością statutową wyżej wymienionych podmiotów.

https://www.facebook.com/IzbaRzemioslaiPrzedsiebiorczosci/posts/pfbid02A7zqJe6fwaYQX5KAk9RWSYJb6KExX8SPUZNnorjVke87tDe34G96kYZT3aws5FBLl

https://kongresnfdk.pl/

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij