Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

XIX Święto Chleba

Święto Chleba to nie tylko festyn piekarzy i cukierników, chociaż to właśnie oni grają wtedy główną rolę. Odwiedzający mogli nie tylko spróbować fantastycznych rzemieślniczych wypieków, ale również odkryć tajniki zapomnianych zawodów, takich chociażby jak sitarstwo, z którego słynął powiat biłgorajski. Dzieci i młodzież brali udział w warsztatach pieczenia cebularza, naszego sztandarowego produktu regionalnego. Sceneria, w jakiej odbywało się nasze święto, dodawała mu uroku i potęgowała wrażenia nie tylko smakowe.

Nasz udział w XIX Lubelskim Święcie Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej przyniósł nam sukces. W konkursie na Najładniejsze Stoisko nasz Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości zdobył pierwsze miejsce uhonorowane pucharem.
Gratuluję sukcesu i dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w ten projekt.

Pani Anna Augustyniak, Sekretarz Województwa Lubelskiego, została odznaczona przez Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego Honorową Odznaką Rzemiosła. Odznakę, w imieniu Zarządu ZRP, wręczył Pan Zbigniew Marchwiak, Wiceprezes Zarządu ZRP i Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Pani Sekretarz serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pomoc, współpracę, życzliwość w stosunku do całego środowiska rzemieślniczego z Lubelszczyzny oraz za ciepłe słowa i wspaniałe czyny, którymi wspiera nas za każdym razem. Wiwat Pani Sekretarz!

Do zobaczenia za rok, na jubileuszowym, XX Święcie Chleba!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij