Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Uroczyste wręczenie "Szabli Kilińskiego"

W dniu 21 czerwca 2017 roku, podczas VIII Kongresu Rzemiosła Polskiego z rąk Prezesa ZRP Jerzego Bartnika, najwyższe odznaczenie - "Szablę Kilińskiego" otrzymał Pan Tadeusz Banaszek.

Pan Tadeusz Banaszek rozpoczął swoją działalność rzemieślniczą w 1971 roku. Od tej chwili jest Członkiem Cechu Metalowego w Lublinie. Jako wysokiej klasy mistrz szkolący w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, lakiernik samochodowy, blacharz samochodowy, podjął się trudu szkolenia młodej kadry rzemieślniczej, co czyni aż do dziś, aktywnie uczestnicząc w pracach komisji egzaminacyjnych Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. Posiadając wysokie kwalifikacje zawodowe oraz ogromną wiedzę fachową, a także kulturę osobistą i zapał, od lat z powodzeniem dzieli się swoimi umiejętnościami z młodzieżą, kształcąc ją na prawdziwych rzemieślników i przygotowując do pełnoprawnego wejścia na rynek pracy. Za swoje zasługi na polu kształcenia młodej kadry został wyróżniony Złotą oraz Srebrną Odznaką „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”. W ciągu wielu lat swojej działalności pedagogicznej i szkoleniowej przygotował do zawodu ponad 100 uczniów (ze średnią ocen powyżej 4,5). Zwieńczeniem dotychczasowych osiągnięć było przyznanie Panu Banaszkowi Platynowej Odznaki „Za szkolenie uczniów w rzemiośle”.

Przez kilka kadencji, jako Członek Zarządu Cechu Metalowego w Lublinie, dał się poznać jako doskonały organizator pracy. Aktywnie włączał i włącza się w prace na rzecz rozwoju środowiska rzemieślniczego oraz promowania zawodów branży motoryzacyjnej. Wśród swoich kolegów ceniony jest za rzetelność oraz efektywność swoich działań, szczególnie na polu nauczania pracowników młodocianych.

Od kilkudziesięciu lat działa społecznie. Jest także członkiem komisji egzaminacyjnych czeladniczych i mistrzowskich przy Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, będąc również przewodniczących niektórych z nich.

Wnosi duży wkład w rozwój rzemiosła Lubelszczyzny. Będąc członkiem organów statutowych Cechu, z dużym zaangażowaniem włączał się w ich pracę i funkcjonowanie. Za tę działalność został odznaczony Srebrnym oraz Złotym Medalem im. Jana Kilińskiego. Został także odznaczony przez Kurię Metropolitalną w Lublinie, która uhonorowała Pana Banaszka odznaczeniem „Lumen Mundi”.

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij