Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Sprawozdawczo-wyborczy Kongres Rzemiosła Polskiego

W dniach 21-22 czerwca 2017 roku odbył się VIII Kongres Rzemiosła Polskiego. Kongres większością głosów (96 do 26 na 136 głosujących) zdecydował, że nowym prezesem Związku Rzemiosła Polskiego na kolejną 4 letnią kadencję został Jan Gogolewski, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiej Izby Rzemieślniczej z Bydgoszczy, przedsiębiorca branży spożywczej. 

Nowo wybrany prezes w swoim wystąpieniu podziękował za obdarzenie go zaufaniem w kwestii objęcia kierownictwa. Powiedział, że będzie starał się aktywnie współpracować ze wszystkimi na rzecz poprawy sytuacji rzemiosła. Ma również nadzieję, że jego przyszłe działania przekonają do słuszności wyboru jego osoby na prezesa Związku Rzemiosła Polskiego nawet tych, którzy głosowali przeciwko niemu. 

Prezes Jan Gogolewski podkreślił, że nie boi się wyzwań, które przed nim postawiono. Liczy na pomoc i wspólne działania zarządu w przygotowaniu strategii na 4 lata swojej kadencji. Ale przede wszystkim liczy na wsparcie pracowników Związku Rzemiosła Polskiego, ponieważ to oni są najważniejszym systemem w zarządzaniu Związkiem.

 

Kongres przyjął uchwałę o przyznaniu tytułu "Honorowy Prezes" trzem prezesom: Jerzemu Bartnikowi, Pawłowi Saarowi oraz Bogusławowi Wójcikowi.

 

Podczas pierwszego posiedzenia Zarządu, które odbyło się zaraz po zakończeniu obrad kongresowych, podjęto decyzję o powołaniu Dyrektora Generalnego ZRP. Stanowisko to powierzono Edycie Doboszyńskiej, dyrektorowi Zespołu Koordynacji Spraw Europejskich.

 

Uchwałą Kongresu ukonstytuował się nowy Zarząd Związku Rzemiosła Polskiego, w którego skład weszli:

 

Jan Gogolewski – Prezes Związku Rzemiosła Polskiego

Zastępcy Prezesa Zarządu:

Antoni Górski, Władysław Jefremienko, Jan Klimek, Janusz Kowalski, Zbigniew Marchwiak, Antoni Odzimek, Janusz Piątek, Wiesław Szajda, 

Członkowie Zarządu:

Włodzimierz Biniek, Jan Gański, Kazimierz Góralczyk, Krzysztof Hnat, Jan Jaworski, Aleksander Kaczmarek, Henryk Kluska, Emil Kunysz, Andrzej Kuta, Zbigniew Lenart, Mieczysław Lipowski, Zbigniew Ładziński, Wacław Napierała, Edward Tomasz Połaski, Tadeusz Staruch, Stanisław Syguła, Sławomir Szatkowski, Tadeusz Szewczyk, Jan Witkowski.

 

żródło: http://www.zrp.pl/Default.aspx?tabid=238&moduleid=470&anonsid=11765

 

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij