Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Spotkanie opłatkowe 2016 r.

25.01.2016

9 stycznia, jak co roku, rzemieślnicy zrzeszeni w lubelskich cechach spotkali się na uroczystym opłatku. Na spotkaniu był obecny również Wojewoda Lubelski - Przemysław Czarnek, bp Mieczysław Cisło, Prezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie - Zbigniew Marchwiak, Dariusz Wójtowicz - Wiceprezes Zarządu Izby i Starszy Cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości oraz duszpasterz rzemieślników - ksiądz Ryszard Lis, a także władze cechów - Marek Jurycki (Starszy Cechu Rzemiosł Spożywczych w Lublinie), Jolanta Jajszczyk - Starszy Cechu Metalowego i Andrzej Jabłoński - Podstarszy Cechu Metalowego w Lublinie.
Podczas spotkania Wojewoda uhonorował pana Dariusza Wójtowicza Srebrnym Krzyżem Zasługi za wieloletnią pracę na rzecz rzemiosła i promowanie idei przedsiębiorczości. 
Uroczystość stała się okazją do podziękowania rzemieślnikom i przedsiębiorcom za wkład w budowanie stabilnego systemu nie tylko regionalnej, ale i ogólnopolskiej gospodarki. Ponadto Wojewoda Lubelski wyraził uznanie wobec zgromadzonych na spotkaniu osób za działania na rzecz rozwoju województwa lubelskiego oraz wspieranie i kreowanie pozytywnego modelu przedsiębiorczości. Doceniając dotychczasowe działania Izby oraz zrzeszonych cechów, Wojewoda życzył wszystkim, aby zawsze stanowili przykład jedności, rzetelności i dobrych praktyk. 
Biskup Mieczysław Cisło w pięknych słowach mówił o dobru, szacunku wobec inności i poszanowaniu godności drugiego człowieka. To właśnie w tym przejawia się wyznawanie pewnego etosu, podtrzymywanie tradycji, tak ważnej dla całego środowiska rzemieślniczego.

 

Fotorelacja ze spotkania dostępna w naszej galerii.

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij