Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

,,Nowe perspektywy zawodowe w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie”

 

O PROJEKCIE

Informujemy, iż od 2 września 2019 r. Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie (Lider projektu) wraz z Fundacją Polskiej Akademii Nauk (Partner Projektu) rozpoczęła realizację projektu pn. ,,Nowe perspektywy zawodowe w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje, Działanie 12.4 Kształcenie zawodowe.

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości im. Jana Kilińskiego w Lublinie, adekwatnego do  oczekiwań lokalnego rynku pracy do 31.08.2021r. poprzez objęcie 150 uczniów  i 15 nauczycieli zgodnie z kierunkiem kształcenia i rekomendacjami pracodawców w kwalifikacje/kompetencje i doświadczenie zawodowe oraz wiedzę i umiejętności przedsiębiorcze, podnoszące ich szanse na zatrudnienie i ułatwiające adaptację na rynku pracy po zakończeniu edukacji.

OKRES REALIZACJI PROJEKTU: od 2 września 2019 r. do  31 sierpnia 2021 r.

WARTOŚĆ PROJEKTU: 1 691 584,80 zł

WKŁAD FUNDUSZY EUROPEJSKICH: 1 437 847,07 zł

 

 

W ramach projektu przewidziane jest następujące wsparcie:

 

  1. Modernizacja oferty kształcenia – Modyfikacja programu nauczania w zawodzie kucharz oraz przeprowadzenie 4 seminariów/ warsztatów z przedsiębiorcami.
  2. Innowacyjne nauczanie -  wdrażanie nowych, innowacyjnych metod nauczania .
  3. Szkolenia dla uczniów z zakresu: Administrator Sieci Komputerowych na Bazie CISCO, projektowanie Auto CAD, Barman, język angielski dla barmanów.
  4. Praktyki zawodowe dla uczniów.
  5. Wyposażenie pracowni informatycznej oraz gastronomicznej.

 

Grupę docelową projektu stanowią uczniowie i nauczyciele  Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie oraz pracodawcy z terenu województwa lubelskiego.

 

 

 

KONTAKT

Biuro projektu: Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, ul. Rynek 2, 20-111 Lublin

 

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij