Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Konkurs "Jakie Znasz Zawody?"

Kolejna edycja konkursu.

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić prowadzone przez Państwa placówki oświatowe do wzięcia udziału w konkursie „Jakie znasz zawody?”. Konkurs organizowany jest przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą we współpracy ze Związkiem Rzemiosła Polskiego. Etap regionalny konkursu na terenie województwa lubelskiego organizowany przez Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, instytucję, która już od 87 lat zrzesza rzemieślników i przedsiębiorców, zajmując się również szeroko pojętą oświatą zawodową.

Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, jak również do młodzieży gimnazjalnej. Dzieci w przedszkolach będą mieć za zadanie wykonać pracę plastyczną, uczniowie szkół podstawowych – fotografię, natomiast gimnazjaliści – film. Każda z tych prac ma dotyczyć zawodów rzemieślniczych. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu wychowania przedszkolnego oraz programu realizowanego w szkołach podstawowych i gimnazjach. Konkurs na poziomie gimnazjalnym ma również służyć promowaniu wiedzy o rynku pracy. Istotnym jest uświadomienie młodym ludziom, iż szkoła zawodowa i nauka w zakładzie rzemieślniczym nie zamyka ścieżki edukacyjnej, a wręcz przeciwnie – powinno dążyć się do upowszechniania kariery zawodowej, prowadzącej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym, po wcześniejszym ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej.

Termin nadsyłania prac na adres Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie na etapie regionalnym upływa w dniu 31 marca 2016 roku. Następnie Kapituła Konkursu wyłoni najlepsze prace na każdym z trzech poziomów i do dnia 15 kwietnia bieżącego roku prześle je do Wielopolskiej Izby Rzemieślniczej. Koordynatorem etapu regionalnego jest Magdalena Zabłocka, zastępcą koordynatora – Barbara Drygałło. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie: www.izba.lublin.pl.

 

Prosimy o przesyłanie prac na adres:

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Rynek 2, 20-111 Lublin, tel. 81 532 80 11. 

 

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym

Konkurs filmowy dla uczniów gimnazjów

Konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij