Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Konkurs "Jakie znasz zawody?"

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w konkursie „Jakie znasz zawody?”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Zachęcamy Państwa do udziału w naszym przedsięwzięciu i promowaniu rzemiosła wśród dzieci i młodzieży wzorem Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej, Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Biłgoraju, Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Janowie Lubelskim oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Kraśniku, którym serdecznie dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i zaangażowanie. Dzięki współpracy tych instytucji corocznie wpływa do Izby kilkaset prac konkursowych.

Przedsięwzięcie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, jak również do młodzieży gimnazjalnej. Dzieci w przedszkolach będą mieć za zadanie wykonać pracę plastyczną, uczniowie szkół podstawowych – fotografię, natomiast gimnazjaliści – film. Każda z tych prac ma dotyczyć zawodów rzemieślniczych. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej oraz wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu wychowania przedszkolnego oraz programu realizowanego w szkołach podstawowych i gimnazjach. Konkurs na poziomie gimnazjalnym ma również służyć promowaniu wiedzy o rynku pracy. Istotnym jest uświadomienie młodym ludziom, iż szkoła zawodowa i nauka w zakładzie rzemieślniczym nie zamyka ścieżki edukacyjnej, a wręcz przeciwnie – powinno dążyć się do upowszechniania kariery zawodowej, prowadzącej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym, po wcześniejszym ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej.

Termin nadsyłania prac na adres Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie na etapie regionalnym upływa w dniu 31 marca 2017 roku. Następnie Kapituła Konkursu wyłoni najlepsze prace na każdym z trzech poziomów i do dnia 25 kwietnia bieżącego roku prześle je do Wielopolskiej Izby Rzemieślniczej. Koordynatorem etapu regionalnego jest Magdalena Zabłocka. Regulamin konkursu dostępny jest poniżej.

Prosimy o przesyłanie prac na adres:

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, Rynek 2, 20-111 Lublin, tel. 81 532 80 11 do dnia 31 marca 2017 roku.

 

regulamin-przedszkole

regulamin-podstawowa

regulamin-gimnazjum

 

 

 

 

 

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij