Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

Konferencja "Krajowy Fundusz Szkoleniowy"

 

 

W dniu 29 stycznia 2019 roku odbyła się Konferencja "Krajowy Fundusz Szkoleniowy" organizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Jarosław Stawiarski.

Konferencja miała na celu przedstawienie możliwości wsparcia środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorców i ich pracowników. Według WUP pracodawcy od wprowadzenia funduszu bardzo często sięgają po środki z niego pochodzące. Część merytoryczną przedstawiła Pani Katarzyna Ptak - wieloletni pracownik publicznych służb zatrudnienia. Następnie, doświadczeniami w pozyskiwaniu środków podzielili się Pan Jan Pyznarski, reprezentujący Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. 

Podkreślił on rolę i wagę funduszu: jest „deską ratunkową”, która pozwala na rozwinięcie działalności, a niekiedy nawet na jej uratowanie. Rynek pracy jest dynamiczny, nieustannie się rozwija, pojawią się także nowe zapotrzebowania. Musimy się kształcić, to samo dotyczy naszej kadry. Część emigruje i potrzeba nowych pracowników, którzy też wymagają dokształcania.

Spotkanie połączone było również z obchodami 100-lecia funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z historią powołania służb Dekretem o organizacji państwowych urzędów pośrednictwa pracy i opieki nad wychodźcami datowanym na 27 stycznia 1919 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia.

 

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij