Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

II Ogólnopolski Zjazd Cechów w Sejmie RP

26 października 2016 roku w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbył się II Ogólnopolski Zjazd Cechów, podczas którego rzemieślnicy, stanowiący podstawę polskiej gospodarki, apelowali o powszechny samorząd gospodarczy, którego integralną częścią będzie funkcjonujący już od setek lat samorząd rzemieślniczy. 
Zjazd rozpoczęła uroczysta Msza św., koncelebrowana przez biskupa Rafała Markowskiego w kościele p.w. św. Aleksandra przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie. 
Obecni na Sali Kolumnowej Sejmu RP przedstawiciele cechów i izb przypomnieli, że historia polskiej gospodarki to historia polskiego rzemiosła. Ludzi, którzy są zrzeszeni w naszych strukturach, cechuje wyjątkowy patriotyzm gospodarczy, kreatywność oraz otwarcie na innowacyjne rozwiązania ekonomiczne i technologiczne. Praktyczna nauka zawodu to bardzo dobrze zorganizowany system edukacyjny, ściśle związany z procesem wychowawczym. Bycie rzemieślnikiem stanowi gwarancję jakości i fachowości, stąd tak niezbędna jest realizacja przedstawionych podczas spotkania postulatów, które zapewniłyby stabilny i nieprzerwany rozwój kraju na obszarze gospodarki oraz spadający wskaźnik bezrobocia. 
Województwo lubelskie reprezentowali:
1. Zbigniew Marchwiak - Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, Prezes Izby, Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radzyniu Podlaskim;
2. Jadwiga Skrzypczuk - Wiceprezes Zarządu Izby, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Zamościu;
3. Katarzyna Maruszak - Członek Zarządu Izby, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Rykach; 
4. Dariusz Wójtowicz - Wiceprezes Zarządu Izby, Starszy Cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie;
5. Jan Pyznarski - Członek Zarządu Izby, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych i Drobnej Przedsiębiorczości w Biłgoraju;
6. Zenon Śledź - Członek Zarządu Izby, Podstarszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Białej Podlaskiej;
7. Ryszard Trębicki - Członek Zarządu Izby, Podstarszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Budowlanej i Drzewnej w Lublinie;
8. Jolanta Jajszczyk - Starszy Cechu Metalowego w Lublinie;
9. Jerzy Wójcik - Podstarszy Cechu Rzemiosł Spożywczych w Lublinie;
10. Robert Szymański - Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Międzyrzecu Podlaskim;
11. Magdalena Zabłocka - Specjalista ds. oświatowo-prawnych w Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie. 
Następnie przedstawiciele rzemiosła w osobach Prezesa oraz Wiceprezesów Związku Rzemiosła Polskiego, w tym Pana Zbigniewa Marchwiaka, spotkali się w ścisłym gronie z Prezydentem RP, Panem Andrzejem Dudą, któremu przedstawili przyjęte w Sejmie postulaty. 
Szczególne podziękowania kierujemy do Piekarni EMARK G. i M. Juryccy s.c., członka Stowarzyszenia Partnerstwo Producentów Cebularza Lubelskiego. Przypominamy, że cebularz jest chlubą naszego regionu, wpisaną na listę produktów "Nazwa Chroniona Geograficznie". 
Zapraszamy do lektury: http://www.rp.pl/…/310269851-Rzemieslnicy-apeluja-o-samor…/…

 

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij