Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

„Dostosowanie oferty IOB do potrzeb rynku – Rzemieślniczy System Zarządzania Jakością”

 

Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Dostosowanie oferty IOB do potrzeb rynku – Rzemieślniczy System Zarządzania Jakością

 

Celem projektu jest przygotowanie, opracowanie, wdrożenie norm zarządzania jakością, uzyskanie certyfikatu potwierdzającego wdrożenie oraz funkcjonowanie w oparciu o księgę jakości RSZJ.

Cel projektu będzie realizowany poprzez wdrażanie systemowej usługi doradczej dla przedsiębiorców zgodnie z zapisami ustawy o rzemiośle oraz przepisów normujących różne obszary działalności, które będą uzależnione od sektora, w jakim działa przedsiębiorca.

W ramach projektu usługa oferowana przez IOB, o charakterze prorozwojowym i specjalistycznym, będzie ściśle powiązana z potrzebami odbiorców i wpłynie na zwiększenie ich konkurencyjności. Na podstawie ankiet dokonano analizy potrzeb pobudzenia współpracy pomiędzy IOB a MŚP w oparciu o efektywne wykorzystanie istniejącej już infrastruktury, a także doświadczenia IOB, w szczególności związane z realizacją działań statutowych (ponad 90 lat) na rzecz przedsiębiorców. Poprzez kompleksową profesjonalizację usług doradczych i wsparcie doradcze stworzony zostanie unikatowy system zarządzania jakością w odniesieniu do rzemiosła, który będzie mógł być następnie wdrażany przez pozostałe izby rzemieślnicze zrzeszone w Związku Rzemiosła Polskiego. W ramach usługi doradczej opracowany zostanie program zarządzania jakością, a następnie proces certyfikowania. Po serii szkoleń, a dzięki temu podniesieniu kwalifikacji i kompetencji pracowników IOB, opracowana zostanie usługa dotycząca Rzemieślniczego Systemu Zarządzania Jakością, która następnie oferowana będzie (jako usługa płatna) przedsiębiorcom z sektora MŚP. RSZJ umocni na rynku status przedsiębiorstw, co wpłynie na wzrost ich potencjału rozwojowego. Wsparcie skierowane będzie do przedsiębiorców z różnych branż, a w szczególności wpisujących się w regionalne inteligentne specjalizacje. IOB planuje rozszerzać swoją działalności na przedsiębiorców z innych branż.

 

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij