Izba Rzemiosła

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

Lubelska izba rzemieślnicza

"Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży"

Lublin, dnia 19 kwietnia 2017 roku

Informacja dotycząca projektu „Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży

Projekt „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego

Szanowni Państwo,

informuję, iż rozpoczęliśmy realizację kolejnego projektu dla uczniów pobierających naukę w zakładach rzemieślniczych i uczących się w szkołach zawodowych. Projekt „Europraktyki autostradą do zawodowego sukcesu młodzieży” zakłada trzytygodniowy pobyt grupy 36 uczniów rzemiosła w 5 europejskich krajach. Podczas pobytu uczniowie odbędą staże zawodowe. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy, które wyjadą do następujących krajów partnerskich:

1. Hiszpania (branża spożywcza),
  2. Portugalia (branża spożywcza),
  3. Włochy (branża fryzjerska),
  4. Bułgaria (branża budowlana),
  5. Niemcy (branża motoryzacyjna).

Wyjazd planowany jest na 2 lipca 2017 roku, powrót – 22 lipca 2017 roku.

Wyjazd będzie poprzedzony e-learningowym kursem językowym, adekwatnym dla języka każdego z krajów docelowych, szkoleniem kulturowym oraz zajęciami z koordynatorem projektu. Udział w przygotowaniach jest obowiązkowy!

UWAGA! W projekcie NIE mogą brać udział osoby, które uczestniczyły w poprzednich projektach!

Uczestnicy muszą posiadać ważny dokument tożsamości: paszport lub dowód osobisty!

Uczestnikom projektu podczas zagranicznych praktyk Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie zapewnia:

1. podróż w obie strony,
  2. zakwaterowanie,
  3. wyżywienie,
  4. kieszonkowe,
  5. przejazdy lokalne,
  6. ubezpieczenie – OC, KL i NW,
  7. doradztwo i pomoc językową,
  8. opiekuna z Polski.

Uczestnik projektu nie wnosi żadnej opłaty!

Rekrutacja do projektu trwa od dnia 19 kwietnia 2017 roku do dnia 12 maja 2017 roku, zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji, który jest załącznikiem od niniejszego pisma.

W załączeniu przesyłamy również:

1. formularz zgłoszeniowy,
  2. ankietę dla ucznia,
  3. ankietę dla mistrza szkolącego

z prośbą o przekazanie ich do zakładów szkolących uczniów oraz współpracujących z Państwa instytucjami szkół zawodowych. Należy wypełnić OBLIGATORYJNIE formularz, ankietę dla ucznia oraz ankietę dla mistrza. Brak któregokolwiek z dokumentów powoduje dyskwalifikację.

Wypełnione dokumenty proszę przesłać WYŁĄCZNIE ZA POŚREDNICTWEM POCZTY POLSKIEJ LUB FIRM KURIERSKICH na adres Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie, ul. Rynek 2, 20-111 Lublin lub dostarczyć osobiście.

W czasie rekrutacji po uwagę będą brane następujące kryteria:

1. ocena i opinia mistrza szkolącego zawarta w ankiecie,
  2. opinia nauczyciela zawodu i stopień otrzymany w szkole,
  3. ocena z zachowania,
  4. stopień z języka obcego,
  5. udział w konkursach branżowych,
  6. ewentualnie – średnia z ocen.

Z każdego cechu, który dokona zgłoszenia, jedzie minimum jedna osoba.

Pierwsze 36 osób, które otrzymają najwyższą ilość punktów z rekrutacji, zostaną zakwalifikowane do projektu, reszta znajdzie się na liście rezerwowej.

Koordynator projektu będzie losowo potwierdzać zawarte w formularzu informacje, np. w formie prośby o nadesłanie kserokopii świadectwa lub w ramach rozmowy telefonicznej z mistrzem szkolącym, nauczycielem przedmiotów zawodowych lub wychowawcą.

Koordynatorem projektu i jedyną osobą odpowiedzialną za projekt jest pani Magdalena Zabłocka. W przypadku chęci uzyskania większej ilości informacji, proszę dzwonić pod numer telefonu: 81 532 80 11 lub 607 595 605.

Dokumenty:

1. regulamin projektu,