Izba Rzemiosła
i Przedsiębiorczości w Lublinie

ul. Rynek 2,
20-111 Lublin

tel: 81 532 80 12

482-lata cechu krawców i małej przedsiębiorczości w lublinie

17 września 2017 roku Cech Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie obchodził Jubileusz 482 lat istnienia. Cech Krawców powstał w 1535 roku i jest najstarszym cechem w mieście. Uroczystość obchodów ropoczęła się mszą św. w Archikatedrze Lubelskiej a jej dalsza część przebiegała w siedzibie Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie przy ul. Rynek 2. W uroczystościach wziął udział Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który podczas obchodów został uhonorowany srebrnym medalem im. Jana Kilińskiego a także delegacja Cechu Krawców z Warszawy, Krakowa i Częstochowy oraz przedstawiciele cechów woj. lubelskiego. Wiceprezes Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lublinie a zarazem Starszy Cechu Krawców Pan Dariusz Wójtowicz otrzymał z rąk Wojewody lubelskiego dyplom uznania dla Cechu Krawców i Małej Przedsiębiorczości w Lublinie.

Jubileusz był okazją do refleksji nad historią i dokonaniami cechu a także całego rzemiosła lubelskiego, w którym widoczna jest pielęgnacja tradycji, honoru i niesienia pomocy innym. Dzisiejsi krawcy skupieni w cechu dalej pielęgnują wartości z przed setek lat, przekazują wiedzę, doświadczenie i kunszt swego fachu. Za szczytny cel stawiają sobie pomoc wszystkim zakładom krawieckim i odzieżowym w Lublinie oraz osobom młodym pragnącym uczyć się krawiectwa.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w naszej galerii.

Więcej informacji pod linkiem.

Partnerzy:
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij